design: KM                                                                                                                              © 2006-2017 Mariańska Wspólnota Młodych
                                                                                                                                                Wszelkie prawa zastrzeżone.
Przejdź do:                                                Co to są marianki?
Marianki, to doroczne spotkanie młodzieży głównie z parafii prowadzonych przez księży marianówi, ale i nie tylko. Miejscem spotkania jest Góra Kalwaria k/Warszawy, gdzie znajduje się grób założyciela Zgromadzenia Księży Marianów - św. o. Stanisława Papczyńskiego. Odbywa się ono zazwyczaj w pierwszy weekend po 18 maja, kiedy obchodzimy rocznicę urodzin Ojca Założyciela.

Spotkanie to jest czasem poświęconym Panu  Bogu i drugiemu człowiekowi. To niejako festiwal młodych, podczas którego każdy może znaleźć coś dla siebie. Są więc koncerty, wspólne śpiewanie, przedstawienia teatralne, aktywacje, katechezy i wiele innych. Jest możliwość skorzystania ze spowiedzi, medytacji, adoracji, a także uczestnictwa we wspólnej Eucharystii.

Marianki, to także dzielnica Góry Kalwarii, a więc nazwa miejsca w którym się spotykamy. Szczegóły na jego temat możesz znaleźć na stronie www.kustosz.marianie.pl.