zobacz więcej
Mariańska Wspólnota Młodych | Mariańska Wspólnota Młodych
547
page-template-default,page,page-id-547,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,side_menu_slide_with_content,width_370,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-11.2,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.2.1,vc_responsive
 

Mariańska Wspólnota Młodych

Mariańska Wspólnota Młodych jest wspólnotą ewangelizacyjną działającą przy Prowincjalnym Duszpasterstwie Młodzieży i Powołań Zgromadzenia Księży Marianów w Polsce.

Wspólnota powstała jako odpowiedź na pragnienie ludzi, którzy poznawali siebie i odkrywali Boga w czasie wspólnych rekolekcji i wydarzeń organizowanych przez Zgromadzenie Księży Marianów. Dzięki temu udało się stworzyć wspólnotę ponad parafialną integrującą ludzi z różnych zakątków Polski. MWM jest to stowarzyszenie młodych zaangażowanych we wspólne dzieło, poszukujących swojej misji i miejsca w Kościele.

Każda z osób w MWM była lub jest zaangażowana w swojej parafii w różne służby, m. in.: animacja przygotowań do sakramentu bierzmowania, działalnością w ramach różnorodnych grup modlitewnych, zespołów muzycznych czy też posług ministranckich.

W listopadzie 2003 roku, przy pełnym wsparciu ówczesnego prowincjała marianów w Polsce ks. Andrzeja Pakuły MIC została założona oficjalnie nasza wspólnota. Pierwszym duszpasterzem grupy został ks. Tadeusz Stryczek MIC, następnie od sierpnia 2007 roku był nim ks. Roman Frąckowiak MIC, od sierpnia 2011 roku ks. Zbigniew Borkowski MIC, od maja 2014 roku ks. Tomasz Sekulski MIC. Obecnie, od sierpnia 2017 jest nim ks. Paweł Skonieczny MIC. Od samego początku istnienia MWM do grudnia 2018 roku, świeckim liderem odpowiedzialnym za grupę był Krzysztof Michalski. Po nim obowiązki te przejęła Katarzyna Grzybek.

Obecnie wspólnota liczy ok. 20 osób.

Naszym największym pragnieniem, jak i działaniem, które staramy się podejmować, to mówienie młodym o Bogu Ojcu. O tym jak każdy z nas Go spotykał, o tych miejscach, które w nas leczył i umacniał, ale też o słabościach i zwątpieniach, z którymi sami walczymy co dzień.

Główne wydarzenie, które organizujemy w ciągu roku, to „Marianki”, czyli Mariańskie Spotkanie Młodych, gromadzące młodzież z parafii mariańskich z Polski i nie tylko, na dorocznym spotkaniu w Górze Kalwarii k/Warszawy (www.marianki.marianie.pl). W ciągu roku wspieramy działalność Prowincjalnego Duszpasterstwa Młodzieży i Powołań w miarę możliwości pomagając w rekolekcjach i dniach skupienia. spotykamy się, by wspólnie się modlić i rozwijać duchowo.

W swojej codziennej modlitwie chcemy zawierzać pod opiekę Maryi wszystkie nasze działania, w tym także przygotowania do organizowanych przez nas spotkań, jak i każdą osobę, która tam się pojawia. Prosimy by były one miejscem spotkania żywego Boga i okazją do zaproszenia Go do swojego życia. Jak i nas samych, byśmy nieustannie stawali się narzędziami w Bożych rękach, Jemu oddając dzieła, które podejmujemy.

Na wszelkie pytania dotyczące Mariańskiej Wspólnoty Młodych i jej działalności, czekamy pod adresem mailowym: mwm@marianie.pl.